CELEBRITIES

Świątek powiedziała to wprost. Wskazała przyczynę porażki

Published

on

Iga Świątek sensacyjnie odpadła z Wimbledonu. Polka podsumowała niespodziewaną porażkę z Julią Putincewą.

Świątek była zdecydowaną faworytką starcia w trzeciej rundzie. Polka przybliżyła się do awansu, wygrywając pierwszego seta 6:3.

Później poziom 23-latka uległ drastycznemu regresowi. Putincewa zwyciężyła drugą partię, tracąc tylko jednego gema. Świątek już nie zdołała nawiązać równorzędnej rywalizacji. Ostatniego seta przegrała 2:6.

Liderka rankingu WTA przyznała, że po pierwszym secie spadł poziom jej energii. Rywalka wykorzystała jej słabszy moment.

– Wydaje mi się, że mój poziom znacznie spadł. Sama czułam, że trochę jakbym nie miała energii do tego, żeby grać na takiej intensywności, jak w pierwszym secie. Ona od razu to wykorzystała – powiedziała Świątek na antenie Polsatu Sport.

Później jak dałam jej wejść w mecz, to już nie było tak łatwo odzyskać inicjatywy i kontrolę, więc niestety mecz wymknął mi się spod kontroli – kontynuowała.