NFL

Maciej Skorża wrócił i już są efekty! Jego zespół przerwał koszmarną serię

Published

on

Maciej Skorża poprowadził Urawa Red Diamonds do zwycięstwa w swoim pierwszym meczu po powrocie do japońskiego klubu. Drużyna polskiego trenera pokonała Gambę Osaka 1:0 w wyjazdowym spotkaniu 30. kolejki japońskiej ekstraklasy.

Zwycięskiego gola zaraz po przerwie zdobył Takahiro Sekine. Tym samym zespół polskiego trenera wygrał swój pierwszy ligowy mecz od 30 czerwca. Red Diamonds zajmują obecnie dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 39 pkt w 28 meczach, mając dwa zaległe spotkania.

Skorża wrócił do klubu z Saitamy po ośmiomiesięcznej przerwie, która była spowodowana sprawami rodzinnymi. Wcześniej prowadził Urawę od listopada 2022 do końca 2023 r. W tym czasie wygrał z Czerwonymi Diamentami azjatycką Ligę Mistrzów, a następnie zajął czwarte miejsce w klubowych mistrzostwach świata. Dotarł też do finału Pucharu Ligi w Japonii.
Powrót Macieja Skorży do Urawy

— Musimy jak najszybciej zbudować silny zespół. Wierzę, że Urawa Reds będzie krok po kroku się polepszać z meczu na mecz, a ja obiecuję dać z siebie wszystko. Nie mogę się doczekać, aż ponownie usłyszę “We are Reds!” na Magic Stadium — powiedział Skorża w komunikacie opublikowanym przez klub krótko po tym, gdy jego powrót stał się faktem.