Connect with us

NFL

Defending champion Iga Swiatek withdraws from Beijing due to ‘personal matters

Published

on

ROZMOWA. – Jeżeli jest więcej chętnych na mieszkania niż mieszkań, to ceny będą rosnąć, to nieuniknione. Trzeba się więc przyjrzeć temu, co zrobić by tę dostępność zwiększyć – mówi Małgorzata Klich, prezes krakowskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich, nadzorująca organizację Kongresu Deweloperskiego „Nowe Otwarcie”. To największe wydarzenie sektora nieruchomości w Polsce odbędzie się 3 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Zbliża się Kongres Deweloperski w ICE Kraków. Jakie będą główne tematy tego wydarzenia?
Kongres odbędzie się pod hasłem „Nowe otwarcie”. Zastanawiając się, jaki kierunek nadać temu wydarzeniu, wzięliśmy pod uwagę to, że w ostatnim czasie, jesienią ubiegłego roku, mieliśmy wybory parlamentarne, wiosną wybory samorządowe i w czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego. Zbiegły się więc trzy nowe rozdania w najważniejszych strukturach. Symboliczne jest także to, że mamy rocznicę 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. Doszło w niej do dużych zmian, są widoczne także w Polsce.

Na czym może polegać nowe otwarcie w budownictwie?
Jesteśmy na etapie zmian przepisów związanych z budownictwem, za które odpowiada ustawodawca. Wprowadzane są nowe regulacje na poziomie rządowym i samorządowym. To wszystko będzie miało wpływ na naszą dalszą działalność, głównego dostarczyciela (około 97 procent) mieszkań dla Polaków, a także na to, co będzie się działo w przestrzeni miast. Nowe otwarcie to także dialog z przedstawicielami aktywistów miejskich, reprezentujących głos mieszkańców, który jest najczęściej słyszany i prezentowany w przestrzeni publicznej, w szczególności w mediach społecznościowych. Tylko i wyłącznie rozmowa uwzględniająca wszystkie strony prowadzi do konstruktywnych rozwiązań. Organizując tegoroczny Kongres mieliśmy taką ambicję, aby wszyscy się spotkali, w tym deweloperzy, stowarzyszenia, eksperci, praktycy i aktywiści i wspólnie porozmawiali. Synergia tych środowisk, które współpracują na rzecz rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Polsce wymaga nierzadko wielu kompromisów by sprostać wyzwaniom tego sektora. Brak dialogu i porozumienia powoduje tylko problemy, z którymi mamy obecnie do czynienia, a więc rosnące ceny mieszkań, wydłużające się procedury, wysokie oprocentowania kredytów. Wciąż brakuje rozwiązań dla młodych Polaków

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2024 UKdiscoverer