CELEBRITIES

Carlos Alcaraz był o krok od sensacji! Thriller na Wimbledonie

Published

on

Carlos Alcaraz mógł mieć strach w oczach. Wydawało się, że ubiegłoroczny zwycięzca Wimbledonu jest bliski pożegnania się z turniejem. Hiszpan się uratował, ale potrzebował pięciu setów, aby pokonać Francesa TiafoeChoć Alcaraz, broniący tytułu, znalazł się w trudnej sytuacji, przegrywając 1-2 w setach, pokazał swoją wytrzymałość, wygrywając kluczowy tie-break w czwartej partii 7-2. W piątym secie, dzięki znakomitemu minięciu z bekhendu Hiszpan przełamał rywala na 2:1. Potem zdobył kolejnego breaka i utrzymał przewagę do końca. Jego kolejnym rywalem będzie zwycięzca meczu pomiędzy Brandonem Nakashimą a Ugo Humbertem.

Na wynik tego spotkania będzie trzeba poczekać, podobnie jak na rozstrzygnięcia wielu innych. W piątek znowu na kortach Wimbledonu królował deszcz, który przesunął rozpoczęcie rywalizacji na kortach Wimbledonu o dwie godziny. Nie wszystko też udało się rozegrać, co było w planach.

Po porażkach w czwartek Magdaleny Fręch i Katarzyny Kawy oraz Katarzyny Piter, grającej w parze z Bułgarką Wiktorią Tomową, polscy debliści pożegnali się z Wimbledonem. Tym samym w Londynie nie ma już polskiej reprezentacji w deblu. Czytelnikom pozostaje kibicowanie naszym zawodnikom w innych turniejach i oczekiwanie na kolejny Wimbledon.

Największą niespodzianką było jednak odpadnięcie Darii Kasatkiny. Wygrała swój poprzedni mecz 6:0, 6:0 i mogła czuć się faworytką spotkania z Paulą Badosą, a jednak to była wiceliderka rankingu WTA gra dalej po wygranej 7:6(6), 4:6, 6:4!Dalej, zgodnie z przewidywaniami gra Coco Gauff. Amerykanka była jednak w tarapatach. Notowana na dopiero 298. miejscu rankingu WTA Sonay Cartal przełamała ją w końcówce pierwszego seta, wywołując nerwy u mistrzyni US Open. Gauff wygrała pierwszego seta 6:4, a drugi był demolką. Tenisistka z USA zwyciężyła w nim 6:0.Jasmine Paolini jakiś czas temu zaskoczyła świat i dotarła aż do finału Roland Garros, teraz nieźle sobie radzi na Wimbledonie. Uzyskała awans do IV rundy Wimbledonu po wygranej nad Biancą Andreescu.Magda Linette ostatecznie żegna się z Wimbledonem
Kapryśna pogoda okazała się zwiastunem pechowego dnia dla polskich tenisistów. W piątek, na otwartych kortach najważniejszego turnieju tenisowego, swoją grę zakończyli wszyscy polscy debliści.
Jan Zieliński i jego partner z Monako, Hugo Nys, nie zdołali pokonać w pierwszej rundzie gry podwójnej duetu: Argentyńczyk Sebastian Baez oraz Jamajczyk Dustin Brown. Mimo zwycięstwa w pierwszym secie 6:3, przegrali dwa kolejne 3:6, 6:7, a w ostatnim, decydującym, tie-breaku ulegli 5-10.

Zmagania w Wimbledonie zakończyła również Magda Linette. Polka, w parze z Amerykanką Peyton Stearns, nie sprostała Słowaczce Terezie Mihalikovej oraz Brytyjce Olivii Nicholls. Przegrana w drugiej rundzie gry podwójnej była jednoznaczna — 2:6, 0:6.

Wyniki turnieju kobiet:
Jasmine Paolini (Włochy, 7) – Bianca Andreescu (Kanada) 7:6 (7-4), 6:1
Emma Navarro (USA, 19) – Diana Shnaider (Rosja) 2:6, 6:3, 6:4
Lulu Sun (Nowa Zelandia) – Zhu Lin (Chiny) 7:6 (7-4), 7:6 (7-6)
Madison Keys (USA, 12) – Marta Kostiuk (Ukraina, 18) 6:4, 6:3
Paula Badosa (Hiszpania) – Daria Kasatkina (Rosja, 14) 7:6 (7-6), 4:6, 6:4
Coco Gauff (USA, 2) – Sonay Kartal (Wielka Brytania) 6:4, 6:0
Emma Raducanu (Wielka Brytania) – Maria Sakkari (Grecja, 9) 6:2, 6:3
Donna Vekic (Chorwacja) – Daria Jastremska (Ukraina, 28) 7:6 (7-4), 6:7 (3-7), 6:1
Wyniki turnieju mężczyzn:
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) – Frances Tiafoe (USA, 29) 5:7, 6:2, 4:6, 7:6(2), 6:2
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 10) – Gael Monfils (Francja) 6:4, 6:4, 6:3
Tommy Paul (USA, 12) – Aleksander Bublik (Kazachstan, 23) 6:3, 6:4, 6:2
Jannik Sinner (Włochy, 1) – Miomir Kecmanović (Serbia) 6:1, 6:4, 6:2