Connect with us

CELEBRITIES

Published

on

Iga Świątek awansowała do 3 rundy Wimbledonu po pokonaniu Chorwatki Petry Martić 6:4, 6:3. Rakieta numer 1 jest niestety jedyną przedstawicielką naszego kraju, która pozostała w grze w rywalizacji indywidualnej.

W pierwszym secie najcenniejszą bronią u obu zawodniczek był serwis. Panie pewnie wygrywały własne podania nie dopuszczając do break pointów. Po siódmym gemie, przy stanie 4:3 dla Igi, Petra Martić poprosiła o przerwę medyczną. Po powrocie Chorwatka wygrała swojego gema serwisowego. Następnie Iga dopiero po grze na przewagi zapisała na swoje konto 9 gema, który dał prowadzenie 5:4. W kolejnym gemie w końcu doczekaliśmy się break pointa, który był jednocześnie piłką setową dla Igi Świątek. Polka tę szansę niezwłocznie wykorzystała i postawiła pierwszy krok w kierunku 3 rundy.

Druga partia przez długi czas miała podobny przebieg. Zawodniczki skupiały się na wygrywaniu swoich serwisów, zdając sobie sprawę, że nawet jedno przełamanie może zadecydować o losach meczu. Tak też się stało. W ósmym gemie, który był najbardziej zaciętym w tym secie, Świątek wykorzystała drugiego break pointa. Tym samym Polka prowadziła już 5:3 i chwilę później serwowała na mecz. Spotkanie zakończyła perfekcyjnie, bowiem w ostatnim gemie nie oddała rywalce nawet punktu.