Connect with us

NFL

Ten mecz wyłonił półfinałowego rywala Polaków! Siatkarski gigant poza strefą medalową

Published

on

Siatkarze USA wygrali z Brazylią 3:1 w ćwierćfinale turnieju siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Amerykanie uzupełnili grono półfinalistów, a w meczu o finał zagrają w środę z reprezentacją Polski. Brazylijczycy po raz pierwszy od 2000 roku znaleźli się poza czołową czwórką turnieju olimpijskiego.

Pierwszy set starcia Amerykanów z Brazylijczykami nie był imponującym widowiskiem, a obie drużyny popełniały sporo błędów. Spotkanie lepiej rozpoczęła Brazylia, która odskoczyła na trzy oczka po asie Leala (3:6), a później jeszcze powiększyła przewagę (8:13). Amerykanie odrobili straty (16:16) i do końca seta obie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Siatkarze USA wygrali rywalizację na przewagi, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakował Aaron Russell (26:24).